جزئیات خبر


افزایش 7/3 درصدی صادرات خمیرمایه رضوی طی 7 ماه نخست سال 1396

افزایش 7/3 درصدی صادرات خمیرمایه رضوی طی 7 ماه نخست سال 1396
1396/8/21

سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی از افزایش 7/3 (7 ممیز سه دهم) درصدی صادرات این شرکت طی 7 ماه نخست سال 1396 خبر داد.
دکتر احسان اژدری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: علی رغم کاهش صادرات خمیرمایه کشور این شرکت طی این مدت، بیش از 50 درصد محصولات تولیدی را صادر کرده است.
اژدری ادامه داد: مهم‌ترین دلایل افزایش صادرات در سال جاری را افزایش کیفیت محصول، بازاریابی و پیدا کردن بازارهای جدید مثل قزاقستان و تعامل مناسب با خریدارانخارجی عنوان کرد.
اژدری با اشاره به صادرات خمیرمایه رضوی به 14 کشور جهان طی سال جاری، گفت: این کشورها شامل ازبکستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، عراق، لبنان، هندوستان، قزاقستان، امارات، ارمنستان، آلمان، گرجستان و ترکمنستان است.
وی در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به کیفیت و استانداردهای جهانی در راستای صادرات محصولات این شرکت، چه تمهیداتی اندیشیده شده است، گفت: بررسی نقاط قوت محصولات مشابه که در رده‌های بالای هرم کیفی در بازارهای هدف صادراتی قرار دارند، عضویت در انستیتو برلین آلمان برای بررسی و ارتقاء کیفی محصول، تعویض قطعات و دستگاه‌های مستعمل و تعمیرات مناسب برای به روز رسانی بخش های فنی و تولید و... از جمله این موارد به شمار می‌رود.
سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی افزود: علاوه بر این، می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف ارتقاء سطح علمی کارشناسان و متخصصان، خریداری دستگاه بسته‌بندی با تکنولوژی جدید و تامین مناسب ترین مواد اولیه برای تولید بهترین محصول را اشاره کرد.
328-96

نظر شما