جزئیات خبر


در گفت‌وگو با سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی مطرح شد؛

استفاده از دستگاه بسته‌بندی جدید خمیرمایه، اقدامی در راستای کاهش ضایعات

استفاده از دستگاه بسته‌بندی جدید خمیرمایه، اقدامی در راستای کاهش ضایعات
1396/8/6

سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی گفت: استفاده از دستگاه بسته‌بندی جدید خمیرمایه توسط این شرکت، اقدامی در راستای کاهش ضایعات و پنچری در بسته بندی بوده است.
دکتر احسان اژدری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به نصب و راه اندازی دستگاه جدید بسته بندی ساشه توسط شرکت خمیرمایه رضوی بیان کرد: پس از تحقیقات فراوان در مورد دستگاه های بسته بندی موجود در بازار که بیشتر وارداتی هستند و با سیاست حمایت از تولید ملی و شرکت های دانش بنیان و همچنین با توجه به ظرفیت های علمی تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، پس از مذاکرات اولیه و اعلام نیاز شرکت، عملیات ساخت این دستگاه آغاز شد.
وی ادامه داد: دستگاه جدید بسته بندی ساشه با ظرفیت تولید 50 بسته در دقیقه با حداقل ضایعات و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال ساخته شده که تمام مراحل طراحی و ساخت، در داخل و توسط متخصصان ایرانی صورت گرفته است.
اژدری با اشاره به مزایای این دستگاه گفت: کاهش ضایعات سلفن، دقت بالا در وزن بر مبنای احتساب چگالی، نیاز به حداقل فضا برای نصب، گارانتی 12 ماهه و ...، از جمله این موارد به شمار می رود.
وی ادامه داد: علاوه بر این، دستگاه جدید دارای حدود 25 درصد افزایش سرعت بسته بندی در مقایسه با دستگاه های دیگر تولید داخل است.
اژدری درباره مشخصات فنی دستگاه مذکور گفت: بیشینه سرعت دستگاه، 50 بسته در دقیقه و وزن هر بسته بین صفر تا 500 گرم است.
سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی ادامه داد: دستگاه جدید ساشه خمیرمایه شرکت، علاوه بر سیستم تزریق گاز ازت، به سیستم کنترل تولید یکپارچه الکترونیک نیز مجهز است.
 304-96

نظر شما