جزئیات خبر


درگفت و گو با سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی مطرح شد؛

اعتبار برند رضوی؛ نشانه مرغوبیت و بهره‌گیری از تیمی متخصص است

اعتبار برند رضوی؛ نشانه مرغوبیت و بهره‌گیری از تیمی متخصص است
1396/7/26

شاید این سوال ذهن بسیاری از افراد را درگیر کند. اینکه مفهوم برند چیست و برای برند شدن باید از کجا شروع کرد؟ در نگاه نخست باید گفت برندسازی از درون شروع می‌شود و برای اینکه محصولات تبدیل به برند شوند، باید با مطالعات و تفکر از خودمان شروع کنیم. آن وقت است که توانایی محصول تولیدی برای تبدیل به یک برند رشد می‌کند. برند شدن به معنی تسخیر قلب‌ها و ایجاد جایگاه در ذهن مردم است و متقابلا برندها نیز به مشتریان خود متعهد هستند. برند تنها یک لوگو، آرم و نام تجاری نیست، بلکه اعتمادی است که در مشتری نسبت به محصول یک سازمان و کیفیت، آن هم به دلیل توان مجموعه در زمینه‌های دانش تخصصی، نیروی انسانی و تکنولوژی ایجاد شده است. در گفت و گو با دکتر احسان اژدری؛ سرپرست شرکت خمیرمایه رضوی، سراغ مفهوم برند و برندینگ، برند رضوی، ضرورت داشتن برندی معتبر برای محصولات تولیدی آستان قدس رضوی و راهکارهای تبدیل شدن به برندی مطرح در عرصه بازارهای داخلی و خارجی، رفته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
** برندها چه زمانی ساخته می‌شوند؟
برند وقتی ساخته می‌شود که کالا از کیفیت، مرغوبیت و قیمت رقابتی برخوردار باشد؛ برندسازی نیاز به زیرساخت دارد و کار یک نفر نیست، برندینگ تنها کار مدیر بازرگانی نیست، حتی کار یک تیم عادی هم نیست بلکه کار تیم های متخصص است.
برندسازی چیزی است که صادرات و حضور ما در بازارهای بین‌المللی و همچنین حفظ و جذب مشتریان جدید را تضمین می‌کند. حتی یکی از راهکارهای مبارزه با قاچاق و ورود کالاهای خارجی با تعرفه قانونی که تاثیر منفی بر فضای تولید داخل دارد، ساخت برندهای داخلی است. یک بنگاه اقتصادی، زمانی موفق است که صاحب بنگاه خرج پول برای برندسازی را سرمایه‌گذاری بداند نه هزینه مصرفی؛ از همین رو برای معرفی و ساخت یک برند، افکار مربوط به آن در درون ذهن فرد به وجود آورنده، حرف اول را می‌زند.
** شرکت خمیرمایه رضوی برای برندینگ محصولات تولیدی خود چه برنامه‌هایی و چه مزیت و برتری رقابتی در بین رقبا دارد؟
در شرکت خمیرمایه رضوی علاوه بر تاکید بر برند ارزشمند رضوی و شایستگی‌های محوری، حتی نیروهای متخصص شرکت نیز به دلیل تجربه سالیان متمادی فعالیت در کسب و کار دانش بنیان به عنوان سرمایه‌ای سازمانی، به مزیتی رقابتی برای شرکت تبدیل شده است. وابستگی و ارتباط با سازمان اقتصادی رضوی، نه به لحاظ ارتباط با برند رضوی بلکه از منظر پشتوانه مدیریتی قوی که توانسته است در شرایط حساس و بحرانی با حمایت‌های مادی و مدیریتی، به ثبات شرکت کمک کند و شرایط رقابت را برای آن بهبود بخشد نیز به عنوان مزیت رقابتی برای شرکت به حساب می‌آید. با همه این اوصاف، مهم‌ترین مزیت رقابتی شرکت در مقایسه با رقبا، کیفیت متمایز آن است. همچنین از دیگر مزیت‌ها می‌توان به کاهش قیمت تمام شده تولید خمیرمایه رضوی اشاره کرد. استفاده شرکت از ارزهای حاصل از صادرات برای خرید مواد اولیه با کیفیت بالا از اروپا، مزیت رقابتی دیگر برای شرکت نسبت به برخی رقبا در بازار های صادراتی به شمار می‌رود.
** درباره ضرورت داشتن برند برای محصولات تولیدی رضوی بفرمایید.
جایگاه و نفوذ معنوی نام هشتمین امام شیعیان جهان در بین مسلمانان موجب شده است که انتساب به این بارگاه مقدس برای مخاطب و مشتری، نوعی اطمینان به شرکت‌های تولیدی آستان قدس رضوی ایجاد کند. این پشتوانه معنوی به همراه تلاش و سابقه مثبت شرکت‌ها، سرمایه‌ای را شکل داده است که از برند یا نشان تجاری رضوی با سرافرازی یاد می‌کنیم. به جرئت می‌توان گفت در شرکت خمیرمایه رضوی و سایر شرکت‌های وابسته به سازمان اقتصادی، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی بازارهای داخلی و بازارهای خارجی منطقه به ویژه در کشورهایی که تمام و یا بخشی از مردم، مسلمان هستند، وجود و امکان استفاده از برند رضوی است؛ اما تلاش صورت گرفته کافی نیست و در بسیاری از بازارها، شناخت برند رضوی کم بوده و نیاز به تبلیغات و شناساندن آن وجود دارد.
** نقش نیروی انسانی در موفقیت برند چیست؟
مطمئناً نیروی انسانی نقش مهمی در برندسازی دارد؛ چنانچه در مجموعه‌ای کسانی استخدام شوند که صرفا کار را یاد داشته باشند، برای کسب پول مجموعه کار می‌کنند، ولی چنانچه کسانی استخدام شوند که به باور سازمانی اعتقاد داشته باشند، از جان برای سازمان و هدف آن، مایه خواهند گذاشت. تغییر در سبک زندگی آدم‌ها، ریشه ایجاد کسب و کارهای خارق‌العاده و جدید می‌شود و هنر بازاریاب این است که زودتر از همه دریابد که آدم‌ها در حال تغییراند. برندینگ در واقع یک حالت بیرونی دارد که مربوط به یک کالا و شهر می‌شود اما برند درونی مربوط به افکار شخص و استانداردسازی شخصیت می‌شود. به این ترتیب، وقتی دارای برند قوی هستیم که اندیشه‌ قوی و شخصیت مستحکم و متعالی داشته باشیم.
** برای برند شدن، داشتن یک برنامه کامل و دقیق به تنهایی کافی نیست، باید از نیازها و نقطه نظرات مشتریان نیز با خبر شوید. در این راستا چه اقداماتی انجام شده است؟
معیار مدیریت کیفیت فقط بالا بودن کیفیت محصول نیست بلکه رضایت‌مندی همه ذینفعان همچون مشتریان از خدمات شرکت هم از جمله عوامل مهم سنجش کیفیت به شمار می‌رود. شرکت خمیرمایه رضوی جلب رضایت مشتریان که به نوعی ذی‌نفعان بیرونی محسوب می‌شوند را وظیفه اصلی خود پس از تولید با کیفیت می‌داند و در این راستا به صورت مستمر در قالب ارائه فرم‌های نظرسنجی و شکایات به مشتریان و بازدیدهای هفتگی توسط کارشناسان خود، به پایش دائمی نظرات و تلاش برای رفع کاستی‌های موجود می‌پردازد.
** برای برندینگ محصولات رضوی در بازارهای خارجی  چه راهکارهایی در نظر دارید؟
حضور مستمر در بازارهای صادراتی با سطح خدمات و نرخ یکسان و به دور از تغییرات و کیفیت عالی، باعث ارتقاء برند محصولات رضوی می‌شود و برای این منظور شرکت خمیرمایه رضوی نسبت به تولید محصولات قابل رقابت با خمیرمایه‌های تولیدی سایر کشورهای تولید کننده از جمله فرانسه، ترکیه و چین اقدام کرده است. در همین راستا به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو از برند رضوی، این شرکت در حال اقدام برای ثبت برند در کشورهای هدف صادراتی است. همچنین برای برندینگ محصولات رضوی، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی و تبلیغات در رسانه‌های کشورهای منطقه به ویژه کشورهای اسلامی ضروری است.
تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
 285-96

نظر شما